Święto Jogi uczcimy wspólną medytacją czyli esencją jogi.

Medytacja to świadoma, pełna obecność, to uwalnianie się od uwarunkowań i od wpływów innych ludzi, to idealny kontakt z rzeczywistością. To czy medytacja działa poznasz po jej wynikach, po tym jak wpływa na twoje życie – jak mówi Maciej Wielobób – mój nauczyciel medytacji.

Jak co miesiąc – spotkamy się we wtorek po ostatnich zajęciach czyli przeddzień święta jogi, które w tym roku wypada w środę.

Międzynarodowy Dzień Jogi 2017

 

Data: 20.06.2017

Godz: 21:15

Koszt: wstęp darmowy

 

 

Zapoznam Was z różnymi rodzajami medytacji i każdy będzie mógł wybrać i spróbować tego co wydaje mu się najbardziej dostosowane do jego osobowości, temperamentu czy nastroju.

 

Do osiągnięcia stanu medytacyjnego, stanu jedności możemy dążyć różnymi sposobami – przez utrzymywanie koncentracji na oddechu (różne pranajamy), na przedmiotach (wizualizacja), na wrażeniach z ciała, na wrażeniach dźwiękowych (medytacja uważności), poprzez praktyki uzdrawiające (medytacja uzdrawiająca). Można koncentrować się na odczuwaniu ciszy (tzw. medytacja ciszy) czy odmawiać modlitwę, powtarzać mantry (medytacja z mantrą), lub wymawiać czy powtarzać w myślach konkretną intencję (medytacja z sentencją). Można zbliżyć się do stanu medytacyjnego poprzez odczuwanie przyjaźni, miłości do innych istot (medytacja miłującej dobroci) lub odczuwanie wdzięczności. Można też wpatrywać się w obraz świętej dla Ciebie osoby – twojego „guru”, twojego ideału. Są też praktyki ćwiczenia naszej postawy życiowej np. rozmyślanie nad jamami i nijamami wg. Patandźalego opisane w Jogasutrach.

 

„Medytacja to jedno z najbardziej niezwykłych zjawisk. Jeśli jej nie zaznałeś, jesteś jako ślepiec pośród świata barw, cieni i migotliwych świateł. Nie zależy ona od intelektu: kiedy serce jednoczy się z umysłem, staje się on zupełnie inny, naprawdę nieograniczony, nie tylko w swej zdolności sprawnego działania, myślenia, ale i dlatego, że zamieszkał w ogromnej przestrzeni, gdzie jest częścią wszystkiego” (J. Krishnamurti)

Bądź zawsze na bieżąco

Poinformuje cię mailowo o każdych zmianach w harmonogramie zajęć, a także o nowych spotkaniach medytacyjnych.

Twoje dane są bezpieczne: zapoznaj się z polityką prywatności