Medytacja jest ciszą, jest przepełnieniem miłością, jest rozumieniem siebie, rozumieniem pełnym.

Medytacja to stan w którym świadomie odczuwamy jedność ze wszystkim co jest w nas i na zewnątrz nas. Z tym co nazywamy MIŁOŚCIĄ, ENERGIĄ, ŚWIATŁEM. To stan pełnej obecności w danej chwili, stan akceptacji i miłości do siebie i do wszystkiego – bez wyboru i oceniania – czyli przyjmujemy wszystko takie jakie jest i akceptujemy, że takie jest dobre dla nas w tej właśnie chwili. 

Medytacja MAGDALA szkoła jogi Gliwice

 

„Dojście do wszechogarniającej akceptacji to jeden z najcenniejszych darów praktyki jogi. Kiedy przestajemy się identyfikować ze sprawami, na które nie mamy wpływu, i w ich kontekście oceniać nasze sukcesy lub ich brak jesteśmy na dobrej drodze, aby znaleźć wewnętrzne rozluźnienie, którego nikt ani nic nie może nam odebrać. Nie walczymy już o to, co jest poza naszym zasięgiem, nie staramy się naprawić czegoś, czego naprawić się nie da. Dzieje się wtedy coś ciekawego – akceptujemy rzeczy takimi jakimi są. Uwalniamy swoją energię, a siła, którą niesłusznie zainwestowaliśmy w walkę, może teraz służyć innym celom.” Donna Farhi

 

Jednak aby osiągnąć ten stan musimy być obecni, w pełni świadomi tego co nas porusza i cały nasz świat, tej subtelnej energii, wibracji, światła – po prostu życia. Tylko, że nie zawsze jest to takie proste i łatwe. Czasami nasz umysł bardzo chce nas cofnąć w czasie lub odwrotnie powędrować w przyszłość i wtedy odsuwamy się od teraźniejszości. Dlatego wracamy do naszych spotkań medytacyjnych, żebyśmy mogli razem ćwiczyć się w byciu obecnym i odczuwaniu wszechogarniającej energii, miłości. 

Co dwa tygodnie będziemy zostawać po zajęciach poniedziałkowych i wspólnie medytować – daty i godzinę spotkań umieściłam w harmonogramie – proszę też o głosy, jeżeli komuś nie pasuje godzina spotkań możemy spróbować w inny dzień i godzinę.

Podczas tych spotkaniach poznamy różne praktyki medytacji – często są one podyktowane moim doświadczeniem, ale też poszukiwaniem i inspiracją medytacji od innych osób, które uważam za wartościowe i ciekawe – wtedy też przekazuje Wam je niezmienionej formie.

Każdy sposób medytacji jest dobry jeżeli osiągasz efekt równowagi i spokoju. Dlatego u mnie każda medytacja jest inna, żebyście mogli odnaleźć inspirację dla tej swojej jedynej, najlepszej. Ci, którzy mnie znają wiedzą, że najbardziej lubię medytację miłości – opierającą się na odczuwaniu miłości w sobie i przekazywaniu jej dalej – pisałam więcej o tym w artykule „Moja Medytacja”MAGDALA szkoła jogi Agnieszka Kościańska

Najważniejsze to czucie się dobrze tu i teraz, pokochanie siebie takiego jakim się jest, zaakceptowanie swojego życia, towarzystwa, otoczenia i warunków, wszystkich swoich doświadczeń. 

MIŁOŚĆ jest wszystkim, jest dostępna zawsze i wszędzie – potrzebujesz tylko wsłuchać się w nią, wsłuchać się w ciszę a usłyszysz swoje intuicyjne myśli, tzw. podszepty duszy, które Cię poprowadzą przez życie. 

Już się cieszę, na tą naszą wspólną piękną energię – do zobaczenia  

Bądź zawsze na bieżąco

Poinformuje cię mailowo o każdych zmianach w harmonogramie zajęć, a także o nowych spotkaniach medytacyjnych.

Twoje dane są bezpieczne: zapoznaj się z polityką prywatności