Czy zdarzyło Ci się kiedyś stanąć o poranku twarzą do słońca i obserwować je pod zamkniętymi powiekami? Jak się wtedy czujesz, jak czuje się Twoje ciało, jak skóra na twarzy, co się dzieje z oddechem i co się dzieje w umyśle?

Przypomnij sobie ten moment lub wyobraź go sobie. Ten czuły ciepły promyk słońca na Twoim policzku 🙂 Czy jest Ci przyjemnie, czy ciało się odprężyło a skóra stała się delikatna i miękka, czy oddech spowolnił a umysł wyciszył?

I z tym odczuciem, z tą myślą zapraszamy na wspólny pokłon właśnie Słońcu – jako symbolowi życia,  świadomości, równowagi i iluminacji.

108 SURYA NAMASKAR MAGDALA SZKOŁA JOGI GLIWICE108 Surya Namaskar  (108 Powitań Słońca).

To piękna w swej prostocie praktyka dająca połączenie z sobą. Otworzy Twoje serce, uspokoi umysł, pozwoli Twojemu autentycznemu Ja promieniować w świat, w rytmie oddechu, w zgodzie ze sobą.

Surya  to słońce, bóstwo, objęcie światła, w praktyce doświadczanie światłości, światło duchowe

Namaskara – to przywitanie, pozdrowienie, tłumaczone jako „pokłon tobie”, ale używane również jako pożegnanie lub wyraz wdzięczności, okazywanie hołdu.

108 – symbolizuje doskonałość i uważana jest za liczbę świętą albo magiczną (1 – reprezentuje boskość, 0 – pustkę i wszechobecność, 8 – to symbol nieskończoności, wszystkiego).

W sobotę 24 lutego o godz. 9:30 będziemy praktykowali 108 sekwencji powitań słońca w zgodzie z sobą (ahimsa – niekrzywdzenie), bez pośpiechu, w rytmie oddechu (na jego długości, szerokości i głębokości 🙂 w sposób, który sprawi że będziemy cieszyć się każdym ruchem, każdą chwilą, każdym oddechem w tej magicznej podróży.

Na początku dostaniesz informacje jak bezpiecznie układać się w każdej z pozycji składającej się na powitanie słońca, jak oddychać, trzymać mudry i bandhy – aby praktyka była w pełni duchu vinyasa krama jogi. 

Po praktyce asan jak zawsze będzie czas na relaks i krótką medytacje będącą przedłużeniem praktyki powitań słońca. 

„Na poziomie duchowym surjanamaskara to rytualne powitanie Boga Słońca, w którym jogin, oddając mu część, podąża w jego stronę czyli zmierza do osiągnięcia stanu nadświadomość. 

Na poziomie fizycznym … normalizuje pracę gruczołów wydzielania wewnętrznego, uelastycznia mięśnie oraz wiązadła kręgosłupa, poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego, nerwowego, oddechowego i krążenia. … jest doskonałą praktyką do utrzymania dobrego samopoczucia i zachowania właściwego poziomu energii witalnej. „ (Basia Lipska)

Po wszystkim siądziemy do wspólnego posiłku przy herbacie i kawie. Jeżeli chcesz przynieść od siebie coś pysznego to jak najbardziej możesz 🙂

Kontynuacją będzie warsztat powitań księżyca w marcowy piątkowy wieczór 🙂 na który już serdecznie zapraszamy.

Justyna i Agnieszka

Termin: sobota 24.02.2024 godz. 9:30

Czas trwania: ok. 2,5 – 3 godzin. 

Zaliczka: 60zł jako rezerwacja miejsca płatna do 13.02.2024

Koszt: 130zł (80-100zł dla uczestników zajęć w szkole jogi MAGDALA – daj ile uważasz:)

Płatne gotówką lub kartą na zajęciach, przelewem na telefon lub tradycyjnym przelewem na konto: Bank PKO S.A. 97 1240 4272 1111 0010 3183 0934 – podaj imię i nazwisko w tytule przelewu.

 

Bądź zawsze na bieżąco

Poinformuje cię mailowo o każdych zmianach w harmonogramie zajęć, a także o nowych spotkaniach medytacyjnych.

Twoje dane są bezpieczne: zapoznaj się z polityką prywatności